zielona szkoła Dźwirzyno

10 sierpnia 2020, dodane przez: A.W-B. zielona szkoła Dźwirzyno
grafika do wpisu: zielona szkoła Dźwirzyno

Szanowni Państwo,

Fundacja potwierdza realizację w okresie 04 do 17 września br. nadmorskiego turnusu profilaktyczno – zdrowotnego dla naszych dzieci w OW „Komandor” w Dźwirzynie.Na dziś w zakresie organizacji turnusów wyjazdowych dla dzieci w okresie pandemii COVID-19 obowiązują „Wytyczne GIS, MZ oraz MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży”. Nasz turnus w Dźwirzynie w całej rozciągłości spełniać będzie jego wymogi.
Ww. Wytyczne nakładają zarówno na organizatorów jak i rodziców dodatkowe wymogi do spełnienia. Wymogi dla organizatorów są obszerne i w tym wypadku zalecamy ich pobranie ze strony internetowej oraz lekturę.
Poniżej podajemy najważniejsze wymogi tych Wytycznych dla rodziców:
1. Poświadczenie pisemne:
- o braku u uczestnika wyjazdu infekcji oraz objawów chorób sugerujących chorobę zakaźną,
- że nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed rozpoczęciem turnusu,
- są przygotowani do stosowania się do Wytycznych i regulaminu uczestnictwa związanych z zachowaniem dystansu społecznego (co najmniej 2 m) oraz przestrzegania wzmożonych zasad higieny.
2. Rodzice ponadto:
- przekazują organizatorowi i kierownikowi turnusu nr telefonu (lub inny kontakt) zapewniający szybką komunikację (najlepiej wpisują go do karty kwalifikacyjnej uczestnika turnusu),
- zobowiązani są do niezwłocznego (tj. do 12 godzin) odbioru dziecka z turnusu w przypadku wystąpienia u niego niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności),
- osoba (tylko jedna dla dziecka) odprowadzająca dziecko na zbiórkę jest zdrowa, nie ma objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwała z osobą przebywającą na kwarantannie lub w warunkach izolacji domowej w okresie 14 dni przed wyjazdem dziecka na turnus.
- jeśli dziecko choruje na chorobę przewlekłą mogącą go narazić na cięższy przebieg zakażenia, ma obowiązek wpisania tego w karcie kwalifikacyjnej dziecka. Przy występowaniu u dziecka chorób przewlekłych, koniecznym jest przedłożenie opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań wyjazdu (może to być adnotacja na karcie kwalifikacyjnej),
- zaopatruje dziecko w maseczkę twarzową (najlepiej kilka sztuk) do użycia w trakcie turnusu.
Wymogi dla rodzica stanowić będą odrębną kartę, dopięta do karty kwalifikacyjnej uczestnika turnusu
Uwaga:
W przypadku zobowiązania rodzica do wyjazdu po odbiór dziecka, Fundacja partycypować będzie w kosztach wyjazdu w kwocie 200 zł/dziecko. Fundacja we własnym zakresie zakupi też odpowiednią liczbę ochronnych maseczek twarzowych zapewniających wymagane bezpieczeństwo uczestników turnusu.
Zakładana odpłatność rodzica to 750 zł/dziecko. Dopłaty te można wpłacać przelewem na konto Fundacji nr 39 1020 2368 0000 2002 0022 1697 z dopiskiem dopłata za turnus Dźwirzyno, nazwisko i imię dziecka lub poprzez wpłatę gotówkową w szkole.
Najserdeczniej pozdrawiam.
Mieczysław Dumieński
Prezes Fundacji
Karty kwalifikacyjne i oświadczenia można pobrać w sekretariacie szkoły .