Wspomnienie o śp. Marku Kalei (1955-2020)

16 listopada br. w Miasteczku Śląskim odbył się pogrzeb śp. Marka Kalei,

16 listopada 2020, dodane przez: A.W-B. Wspomnienie o śp. Marku Kalei (1955-2020)
grafika do wpisu: Wspomnienie o śp. Marku Kalei (1955-2020)

Kiedy w październiku 2015 roku wspólnie przygotowywaliśmy kolejną prelekcję z cyklu „Posrebrzane dzieje” – poświęconą szkolnictwu w Miasteczku Śląskim, nikt nie spodziewał się, że zabraknie miejsc dla publiczności. Wielu miasteczkowian właśnie wtedy miało okazję po raz pierwszy zobaczyć unikatowe dokumenty i fotografie związane z historią oświaty w mieście oraz odwiedzić szkolne muzeum.

Wielokrotnie publikowaliśmy na łamach „Rogolika”, naszej szkolnej gazetki  „Pastorałkę miasteczkowską” i inne wiersze napisane przez Pana Marka.

Zawsze chętnie nas odwiedzał, dzielił się każdą ciekawostką i przekazywał różne ważne informacje z historii gminy Miasteczko Śląskie.

Otrzymaliśmy od Niego wiele eksponatów do szkolnego muzeum. Ostatnim darem była  książka „Nowa Jerozolima albo Kalwarya całej męki Jezusowej i bolesnej Matki jego Maryi Panny” z 1869 roku.

Za ten dar i wszystko, co od Niego otrzymaliśmy, jesteśmy Mu niezmiernie wdzięczni. Pozostanie w naszej pamięci.